2026. június 22., hétfő

Érik a cukkini

 Sok sok cukkinit vetettem.Sima zöldet és sárgát is mert a gazdaboltba rábeszélt az eladó.A sárga még nem érik ami nem is baj elég a zölddel megküzdeni.Végül is azért vetettem sokat mert van 3 malac a felesleget megkapják.

Nagy nagy kedvencünk a rántott cukkini.Sokszor ugy csináltam hogy meghámoztam,karikáztam,besóztam ha lecsepegett bepaniroztam és tálcán lefagyasztottam majd bezacskóztam.Télen csak fagyosan a forró olajba kell dobni.

Aztán találtam egy receptet a facebookon szintén rántott cukkinihez.Hámozom,karikázom,beföttes üvegbe rakom.1 teáskanál só és 1 teáskanál ecetet rakok bele felengedem hideg vizzel,lezárom.Fazékba teszem felengedem vizzel és gyöngyözéstől számitva 30 percig dunsztolom.A vizbe hagyom kihülni majd mehet a polcra.(Forrás facebook Mariann éléskamrája oldal)


Aztán cukkinikrém

Kb 2 kg cukkinit felkockáztam.720mles tavalyi paradicsomlével felöntöttem.1 evőkanál só fél evőkanál édesitő vagy 1 evőkanál cukor.Ezt főztem kb 1 órát majd beledobtam 6-7 gerezd fokhagymát és 2 evőkanál ecetet.Ezzel még 10 percig főztem majd botmixerrel pépesitettem.Forrón üvegbe tettem és mehet a száraz dunsztba.Aki szeretne tehet bele izlés szerint borsot vagy bármilyen más fűszert.Kis üvegekbe töltöttem mert a nagy nem biztos hogy hamar elfogy.Kiváló tésztára is.

És ime a mai termés😂


Jövök még receptekkel....

Nincsenek megjegyzések: