2026. június 25., csütörtök

Zöldbab

 Idén korán vetettem zöldbabot.Lényegében borsót akartam venni csak a boltban a polcon nagyon lent volt a mag és messziről borsónak nézett ki😂Aztán itthon jött a gyötrelmes valóság az a borsó az zöldbab....

Szóval pár napja már szedtem le kb 1 kilónyit.Most is lett szerintem 1,5 kg.Megpucoltam,összevágtam.Annyi vizet öntöttem rá hogy ellepje.Sót tettem bele és forrastól számitva 5 percig főztem üvegbe mertem 1 teáskanál ecet minden úvegbe és lezártam majd irány a száraz dunszt





Vetettem sárgahüvelyűt is az még csak most virágzik.Abbol is teszek el mert diétázok és a zöldbab beilleszthető a diétába.Fagyasztóba nem teszem mert ott kell a hely a disznóvágásra.

Nincsenek megjegyzések: